Back to top
Share

9 причин користуватись мудбордом

boris besko 10.07.2022 0 comments

Навіщо потрібен мудборд?

Мудборд – це своєрідна «дошка настрою», яка має безліч способів використання. Сучасний мудборд – це колекція фотографій, власних спогадів, підбірка слайдів з презентації проекту або основа ідеї, яку планується реалізувати. 

Якщо ретельно попрацювати з «зовнішністю» та «начинкою» мудборда, можна значно полегшити собі роботу над будь-яким проектом (власним чи комерційним). 

Сучасні експерти стверджують, що мудборди мають на меті 2 задачі – вони слугують джерелом надхнення для створення нових проектів та реалізації творчих ідей, а також допомагають збільшити рівень самоорганізації та дисципліни. 

Навіщо потрібен мудборд

Навіщо потрібен мудборд. ФОТО: Pexels / Natalie Dupin

За допомогою мудборду можна зробити візуалізацію будь-якої комерційної або творчої ідеї. Для цього на дошці можуть бути розміщені:

 • фото та принти;
 • цвітові схеми;
 • текстури матеріалів;
 • слогани та заголовки;
 • шрифти;
 • логотипи брендів.

Мудборд – це універсальний інструмент для широкого кола людей: дизайнерів, менеджерів, працівників ІТ-сфери і усіх творчих та креативних особистостей.

9 причин користуватись мудбордом

 1. Для візуалізації майбутніх проектів
  Художники, дизайнери, програмісти та інші люди творчих професій за допомогою мудборда можуть ефектно презентувати свій проект цільовій аудиторії. Мудборд – це дошка, яка створюється до моменту затвердження проекту. Вона дає можливість візуально представити концепцію та ідею майбутнього проекту, і зробити корекцію на етапі його розробки.

  Мудборд для візуалізації майбутніх проектів

  Мудборд для візуалізації майбутніх проектів. ФОТО: Pexels / Cottonbro

 2. Для створення настрою
  Мудборд може бути створено не тільки для того, щоб презентувати свої творчі ідеї іншим. На «дошці вражень» можна створити для себе відповідний настрій, який стане власною мотивацією та інструментом для саморозвитку за духовного зростання. На мудборді можна розташувати яскраві фотографії, влучні вирази та цитати або розмістити якісь речі (аксесуари), що будуть нагадувати про щасливі моменти з вашого життя.
 3. Для колекціонування
  Мудборд – це звичайна дошка, яка може виступити полотном для створення власної колекції будь-чого. Якщо ви колекціонуєте фотографії, магніти, марки, декоративні іграшки, яскраві принти чи невеличкі сувеніри з кожної своєї подорожі, ви можете розмістити їх на своїй «дошці вражень». Такий мудборд легко стане оригінальною дошкою з вашою особистою колекцією важливих для вас речей.
 4. Для колажу з фотографій
  Багато людей обожнює робити фотографії. Хтось фотографує природу, хтось – видатні місця, хтось – свою родину, а хтось робить рідкі кадри коштовностей, видатних людей тощо. Незабутні знімки можна розмістити на мудборді та прикрастити ним оселю, робочий кабінет або якесь суспільне приміщення, створивши в ньому певний настрій та атмосферу надхнення.
 5. Для роботи над собою
  Мудборд – чудовий «прилад», який допомагає у створенні власного куточка мотивації. На ньому можуть бути розташовані стікери з важливими нагадуваннями, переліком обов’язків, контактними даними потрібних людей та ін. На дошці можна залишати невеличкі нагадування для себе, а також мотиваційні слогани, свідоцтва про минулі успіхи та плани на майбутнє.
 6. Для створення «карти мрій»
  Кожна людина має якісь мрії, цілі, плани та бажання. Багато людей візуалізують свої цілі для того, щоб утримувати на них фокус своєї уваги. Фото улюблених країн, в яких людина мріє опинитись, перелік книжок, що вона планує прочитати, а також зображення улюбленої автівки чи омріяного будинку реально допомагає рухатись у напрямку досягнення поставлених цілей. Такі «карти мрій» дуже зручно розміщувати на мудбордах, особливо якщо дошки мають вигляд дерев’яних або металевих решіток, на які можна легко кріпити фото чи стікери.
 7. Для опанування нової професії
  Якщо ви вирішили круто змінити своє життя, та засвоїти нові професійні навички, це можна зробити за допомогою сучасного мудборда. На ньому можна розміщувати стікери з важливою інформацією, які стануть своєрідними вказівками під час робочого процесу. Початкові фахівці розміщують мудборди на своїх робочих місцях, щоб усе необхідне було завжди поруч. На мудбордах можуть бути зображені алгоритми виконання службових обов’язків, порядок дій створення нових проектів тощо.
 8. Для розширення цільової аудиторії
  Неважливо, якої професією займається людина, за допомогою якісного мудборда вона може розширити свою клієнтську базу, та зміцнити позиції власного бренду. Якщо на дошці будуть представлені основні ідеї бізнесу, зображені переваги та перспективи для майбутніх клієнтів від придбання запропонованих продуктів, кількість людей, що користуються вашими послугами чи купляють товари, буде збільшуватись.
  Таким чином, за допомогою мудбордів можна створити особливу атмосферу майбутньої події, та чітко донести зміст ідеї до цільової аудиторії.
 9. Для вивчення мов
  На мудборді зручно розміщувати слова, що вивчаються, а якщо робити це разом з картинками або фото предметів, то вони будуть запам’ятовуватися ще краще. Після запам’ятовування кожне слово легко поміняти на нове.

  Мудборд для фотографій

  Мудборд для фотографій. ФОТО: Pexels / Mikechie Esparagoza

Використовуючи мудборд для бізнесу, значно спрощується комунікація на різних рівнях управління проектами. «Дошка вражень» дає можливість візуально продемонструвати ваші наміри, творчі ідеї та креативні проекти. Крім цього, мудборди можуть використовуватись у власних цілях: для створення атмосферних колажів з фотографіями, мотиваційних інструментів та «помічників» для розвитку власної особистості. 

Якщо ви вирішили придбати собі мудборд для будь-яких цілей, будьте певні, що цей інструмент реально допоможе вам в реалізації творчих ідей та власних проектів та значно спростить процес роботи над ними. 


Обкладинка: Pexels / Cottonbro

5/5 - (1 vote)

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.