Back to top
Share

Як кріпиться коркова дошка до стіни. 5 можливих способів

boris besko 01.08.2021 0 comments

Коркова дошка безумовно хороший і аксесуар для домашнього декору, і предмет побуту, що дає змогу організувати простір у кабінеті, дитячій кімнаті, в офісі чи в шкільному класі. Та перед тим як замовити коркову дошку бажано визначитись яким способом вона буде прикріплена на стіні.

Звичайно, в першу чергу варто визначитись для чого буде використана дошка, вибрати місце для кріплення та необхідний розмір дошки. Про це ми розкажемо в інших статтях. А сьогодні розглянемо які існують варіанти для кріплення пробкової дошки на стіні.

 

Кріплення коркової дошки за допомогою саморізів та дюбелів 
Кріплення коркової дошки за допомогою саморізів та дюбелів. ФОТО: Anete Lusina – Pexels

 

Кріплення великої коркової дошки за допомогою саморізів та дюбелів

Один з найчастіше використовуваних способів монтажу дошок здійснюється за допомогою саморізів. Адже якщо дошка з коркового дерева велика, то кріплення має витримати не лише фото та стікери, а й вагу самої дошки. А вона може досягати і п’яти кілограм для великої коркової дошки з алюмінієвою рамою.

Першим кроком при такому способі монтажу є розмічення точок для дірок під дюбелі (саморіз вкручуються вже в них). Дошку потрібно прикласти для стіни та відмітити місця в яких потрібно просвердлити дірки. При цьому важливо звіритись з мапою електричних кабелів та дротів, які можуть бути прокладеними у стіні!!

Залежно від типу стіни можна використати звичайну електричну дрель або перфоратор. Зазвичай виробник коркової дошки додає дюбелі та саморізи до комплекту з дошкою, тому залишається лише зробити отвір потрібної глибини та вставити в нього дюбель.

В кінці прикладаємо дошку до стіни з отворами та закручуємо саморізи в дюбелі. Ваша дошка готова до використання.

 

Як прикріпити коркову дошку до стіни за допомогою рідких цвяхів
Як прикріпити коркову дошку до стіни за допомогою рідких цвяхів. ФОТО: Ksenia Chernaya – Pexels

 

Як прикріпити коркову дошку до стіни за допомогою рідких цвяхів

Купити коркову дошку на стіну зовсім не важко, важче її причепити. Якщо ви хочете зробити процес кріплення максимально простим і швидким має сенс користуватися рідкими цвяхами.

Простими словами рідкі цвяхи це звичайний і дуже міцний клей. Вони витримують навантаження до 10-15 кілограмів, тому на них можна причепити і досить велику дошку якщо немає часу або бажання свердлити стіни.

Купити рідкі цвяхи можна в будь-якому будівельному магазині. Коштують вони дешево і на весь процес кріплення буде потрібно кілька хвилин. Вони не містять токсичної хімії і можуть використовуватися в побуті. При покупці такого кріплення зверніть увагу на тип стіни і підбирайте цвяхи під нього.

 

Кріплення пробкової дошки за допомогою акрилового клею
Кріплення пробкової дошки за допомогою акрилового клею. ФОТО: Nataliya Vaitkevich – Pexels

 

Кріплення пробкової дошки за допомогою акрилового клею

Акриловий клей за способом кріплення дуже схожий з рідкими цвяхами. На ньому пробкова дошка для стікерів буде тримаються так само міцно. При цьому є невеликі відмінності в способі монтажу, бо акриловий клей сохне довше – 24-48 години і має специфічний запах. Тому бажано в цей час провітрювати приміщення.

Кріплення на акриловий клей можна використовувати якщо ви створюєте суцільну коркову поверхню на стіні вдома або в офісі.

 

Кріплення коркової дошки за допомогою гачків для картин
Кріплення коркової дошки за допомогою гачків для картин. ФОТО: Medhat Ayad – Pexels

 

Кріплення коркової дошки для оголошень за допомогою гачків для картин

Якщо ви не плануєте активно використовувати коркову дошку або ж вона виконує декоративну функцію можна використовувати для кріплення гачки для картин.

Існує кілька варіантів такого кріплення: більш стандартний, де для гачка буде потрібно просвердлити дірку в стіні і сучасний гачок з клейкою основою. Останній варіант витримує невелику вагу і підходить для декоративного використання коркової дошки та для дошок невеликих розмірів.

 

Кріплення коркової дошки за допомогою монтажної стрічки
Кріплення коркової дошки за допомогою монтажної стрічки

 

Кріплення коркової дошки на клейкій основі або за допомогою монтажної стрічки

Варіант з кріпленням на клейку основу або на монтажну стрічку підходить для коркових дощок малих або середніх розмірів, на які не планується вішати багато предметів, або ж вони будуть важити небагато. Але навіть ваша маленька пробкова дошка для записок може витримати істотні навантаження (навіть до трьох кілограм), адже сама по собі важить вона небагато, а монтажна стрічка чи клейка основа досить липка, щоб тримати дошку на стіні разом з додатковим навантаженням.

Однозначно це найшвидший спосіб монтажу коркової дошки на стіні. Все що потрібно зробити це відокремити покриття на стрічці або основі і притиснути дошку до стіни у потрібному місці. У разі, якщо коркова дошка використовується активно або з часом клейка основа вийшла з ладу, можна просто замінити її на рідкі цвяхи або акриловий клей.

Як бачите варіантів кріплення достатньо і можна вибрати будь-який, який підходить під рішення конкретної задачі.
Для пробкових дощок Corky ми використовуємо всі вищеперелічені способи кріплення на стіні залежно від розміру і призначення замовленої дошки. При оформленні замовлення вказуйте як і для чого ви плануєте використовувати дошку, а ми підберемо найкращий варіант.

5/5 - (6 votes)

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.