Back to top
Share

Що таке коркова дошка

boris besko 07.08.2021 0 comments

Коркова дошка що це таке?

Записки, замітки, стікери, дрібні речі створюють хаос на робочому столі чи не кожного офісного (та й не лише офісного) працівника. І якщо зараз ми переносимо інформацію з них в різні організаційні програми для комп’ютера чи телефону, то ще десятиліття чи два тому повсюдно для їх впорядкування використовувались офісні дошки, а серед них і дошка з пробкового дерева. Тобто це така собі одноповерхнева коркова дошка на яку можна прикріпити різні документи чи інші паперові носії за допомогою канцелярських кнопок.

З часом, завдяки своїй корисності, пробкова дошка (іншими словами – коркова дошка) перекочувала з офісів в будинки і квартири та перестала бути виключно офісним предметом. Сьогодні багато людей використовують її вдома для власних цілей.
Розмір робочої поверхні може бути абсолютно різним від коркової дошки 60х20 см до пробкової дошки 120 90 см та інші. Таким чином, можна підбирати розміри залежно від потреб, кількості предметів, що висітимуть на корковій дошці та розміру листків паперу.

Сама робоча коркова поверхня виготовляється з подрібненої кори пробкового дуба та вставляєтся в рамку або використовується без неї.
Отже, коркова дошка що це таке? Наша відповідь – універсальний спосіб зберігати різну інформацію та дрібні речі перед очима і на відстані витягнутої руки.

 

Функції коркової дошки

Ми вже визначились з тим, що основне завдання дошки для запису полягає в збереженні інформації. Але разом з тим вона має властивості притаманні пробковому матеріалу. Варто пам’ятати, що властивості конкретної дошки залежать від її щільності але в загальному вони схожі:

 

  • теплоізоляційність. Будь-яка коркова дошка для записів є добрим теплоізолятором. Саме через це її використовують для внутрішнього декорування оселі якщо потрібно зберегти тепло.
  • довговічність. Дошка з пробкового дерева досить довговічна і може прослужити не один рік при достатньому догляді. Особливо коли мова йде про варіації що призначені для будівництва.
  • гіпоалергенність. Саме так, корок має дуже маленький вміст алергенних речовин, а тому його можна використовувати в дитячих кімнатах. Також він має природну властивість відштовхувати, “не збирати” пил. Пробка не піддається впливу грибка та бактерій.
  • пожежна безпека. Хоч пробка і виглядає легкозаймисто та насправді вона не  горить, а швидше тліє. При цьому не виділяються токсичні речовини.
  • низька реакція на низькі та високі температури. Властивості пробкової дошки залишаються приблизно однаковими.
  • шумоізоляція. Корок, завдяки своїй структурі, дуже погано пропускає звуки, тому його можна використовувати в якості природного матеріалу для звукоізоляції  помешкань.
  • Еластичність і гнучкість. А завдяки цим якостям ми можемо довго користуватись нашими корковими дошками для оголошень, адже саме завдяки їм в дошці можна робити проколи безліч разів майже без шкоди для зовнішнього вигляду.

Дошка пробкова – для чого вона може бути використана? Напевне для майже кожної цілі де потрібні властивості перелічені вище.

 

Дефекти коркової дошки

На фоні всіх перевог дошки з пробкового дерева варто згадати і про недоліки, які у них є. Зокрема сюди можна віднести низьку міцність. Якщо порівнювати коркову дошку з іншими варіантами, то вона майже завжди програє.

Під прями сонячними променями дошка для записів може вицвітати з часом. На практиці власного використання більше недоліків виявлено не було. Але ми завжди раді якщо ви висловите свою думку чи поділитесь корисною інформацію в коментарях до цієї статті.

 

Дошка з коркового дерева купити

В цій статті ми відповіли на основні питання щодо коркових дощок. Але серед іншого важливим є питання скільки коштує пробкова дошка. А тут все залежить в основному від її розміру. Чим більше матеріалу буде використано у виробництві та чим товстішим він буде, тим більшою вийде ціна.
Більше цікавої інформації можна довідатись з нашого блогу, а задати власні питання можна заповнивши форму зворотнього зв’язку або зателефонувавши на контактний номер.

Коли ж ви вже твердо вирішили купити коркову дошку на стіну, то зробити це можна в інтернет-магазині Corky, вартість наших дошок починається всього з 60-ти гривень за найменшу сотинку.

5/5 - (9 votes)

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.